OlteniaOnline
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

OlteniaOnline

Forum destinat discutiilor pe orice tema
 
Acasawwww.tributaryoUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, Joi Apr 20, 2023 8:35 pm
Top postatori
Admin
Little Tricks Vote_lcapLittle Tricks Voting_barLittle Tricks Vote_rcap 
Bobby
Little Tricks Vote_lcapLittle Tricks Voting_barLittle Tricks Vote_rcap 
Caisa
Little Tricks Vote_lcapLittle Tricks Voting_barLittle Tricks Vote_rcap 
robyzza
Little Tricks Vote_lcapLittle Tricks Voting_barLittle Tricks Vote_rcap 
pulicica
Little Tricks Vote_lcapLittle Tricks Voting_barLittle Tricks Vote_rcap 
Br3akz
Little Tricks Vote_lcapLittle Tricks Voting_barLittle Tricks Vote_rcap 
Facebook
Oltenia Online

Oltenia Online


 

 Little Tricks

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 185
Data de înscriere : 04/11/2010
Varsta : 31
Localizare : Bals

Little Tricks Empty
MesajSubiect: Little Tricks   Little Tricks Icon_minitimeVin Noi 05, 2010 2:01 pm

Windows are multe trucuri de aratat si dupa parerea mea multe dintre ele sunt chiar interesante. Haideti sa spunem fiecare ce avem de spus despre acest lucru: eu stiu cateva trucuri. poate stiti si voi cateva... si asa afla fiecare
1) Ca sa dai shutdown la un calculator in retea: Start>Run>Scrie cmd tasteaza shutdown -s -t (-r) -f -m \xxx.xxx.xxx.xxx -c "Na ca ti-am dat shutdown" unde -s - ii inchide calculatorul -r - ii da restart -f - forteaza shutdown-ul \xxx.xxx.xxx.xxx - numele ip-ului *In caz ca nu pui -m iti dai shutdown singur
2)Cum sa modifici ca in loc de tasta start sa scrie ce vrei tu: In primul rand iti trebuie un Disasssembler (pentru incepatori). Luati Resource Hacker. E fff usor de folosit. http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip Next: Intrati in reshack.exe si deschideti fisierul c:windowsexplorer.exe (%systemroot%explorer.exe). Acum mergeti la eticheta "String Table din stanga". Dati expand si intrati in ramura 37. unde scrie "Start" modificati in ce vreti voi (dar nu stergeti ghilimelele). Dati compile script. La fel procedati si la ramura 38. Aveti grija ca valorile sa coincida. salvati fisierul intr-o alta locatie decat cea predefinita. Intrati in task manager (Ctrl+Alt+Delete). dati la eticheta "process" si selectati procesul explorer.exe apoi dati "End Task". Intrati in meniul File>Run>Browse si intrati unde ati salvat fiserul modificat. Copiati-l in c:windows (click dreapta > copy ) si apoi suprascrieti-l . Dati apoi open la fisierul nou copiat si bucurati-va de rezultat .
Sus In jos
https://olteniaonline.forumgratuit.ro
 
Little Tricks
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
OlteniaOnline :: Utilitare :: Hack and tricks :: Hack's-
Mergi direct la: